Klimatyzacja   |   Rodzaje klimatyzatorów   |   Kontakt

Po co komu klimatyzacja?

Zagrożenia wynikające z przebywania w pomieszczeniu klimatyzowanym.

Klimatyzator naprawiać, czy kupować nowy?

Klimatyzator czy świeże powietrze?biuro rachunkowe Wrocław
biuro rachunkowe świadczące usługi na terenie Wrocławia

parking okęcie
parking przy lornisku okęcie

przeprowadzki biur warszawa
masz biuro i szykuje się jego przeprowadzka, jeżeli znajduje się to w Warszawie, to podejmiemy się zlecenia przeprowadzki biura

przeprowadzkiwarszawatanio.com.pl przeprowadzki
nasza firma ma siedziebę w Warszawie i od wielu lat działamy na rynku warszawskich przeprowadzek, zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu

Rodzaje klimatyzatorów.

Wszystkim osobom dokonującym zakupu klimatyzatora wiadomym jest, że tego rodzaju urządzenie należy obsługiwać ściśle według wskazówek zamieszczonych w instrukcji. Jednak, aby klimatyzacja pomieszczenia osiągana w oparciu o tego rodzaju urządzenie była w pełni kompletna, ważnym jest przestrzeganie kilku dodatkowych zaleceń uzyskanych ze strony producenta. Jednym z nader ważnych zaleceń jest, aby czujnik klimatyzatora znalazł się w miejscu zacienionym, w skutek takiego położenia wykaże on w sposób odpowiedni temperaturę najbardziej zbliżoną do warunków zewnętrznych. Sama cześć zewnętrzna urządzenia, powinna znaleźć się w miejscu gdzie nikomu nie będzie wadziła. Celem uzyskania najwyższej skutecznej wydajności, kompresory wewnętrzne naszego klimatyzatora powinny znajdować się w miejscu odsłoniętym, umożliwiającym swobodną pracę urządzenia.

Wybierając odpowiednie urządzenie dla naszych indywidualnych potrzeb, zwróćmy przede wszystkim uwagę na jego parametry. Odpowiedni zakres i możliwość samodzielnej regulacji temperatury o 1° jest w tym przypadku jednym z ważniejszych czynników warunkujących udaną prace klimatyzatora, rozpiętość ta mieści się zazwyczaj w przedziale 18-30°C.

Innym, niezwykle istotnym parametrem wpływającym na udaną pracę zakupionego przez nas klimatyzatora, jest jego cicha i energooszczędna praca. Chcąc, aby nasza klimatyzacja działała w sposób odpowiedni, zwróćmy uwagę na zastosowane filtry i zalecaną przez producenta częstotliwość ich czyszczenia i konserwacji, jest to ściśle powiązane z kosztami eksploatacyjnymi urządzenia.

Przed dokonaniem zakupu klimatyzatora, wskazanym jest sprawdzenie współczynnika COP, jest to odpowiednio dobrana proporcja mocy chłodniczej do mocy pobieranej przez kompresory urządzenia chłodniczego.

Ze względu na olbrzymią różnorodność wynikającą z potrzeby zastosowania odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego, urządzenia te podzielone są na klimatyzatory;

 1. przenośne, przeznaczone w szczególności do pomieszczeń o zmiennym klimacie, gdzie ułatwiona jest zmiana miejsca dzięki zamontowanym w nich kółkach,
 2. klimatyzatory wolnostojące, są wykorzystywane zazwyczaj, jako klimatyzacja pomieszczenia technicznego w celu utrzymania stałej temperatury powietrza.
Po za tym można wyodrębnić jeszcze poszczególne jednostki;

 • naścienne
  • wewnętrzne, montowane na ścianach pomieszczenia,
  • zewnętrzne montowane na dachach i elewacjach budynku,
 • kasetonowe, jednostki dwuczęściowe
  • wewnętrzna montowana na suficie
  • zewnętrzna montaż na stronie zewnętrznej budynku,
 • przypodłogowe ich główne funkcje
  • chłodzenie,
  • filtrowanie,
  • osuszanie,
 • kanałowe, powietrze jest w tym przypadku rozprowadzane za pomocą systemu licznych kanałów,
 • okienne, montaż typu przelotowego w otworach okiennych budynku.
Wszystkie rodzaje klimatyzatorów zdecydowanie podwyższają aktywność człowieka poprzez oczyszczenie pomieszczenia, w którym on pracuje z pyłków i bakterii, są to urządzenia niezwykle wskazane dla osób mających problemy alergiczne.

Copyright © 2010 Klimatyzacja.