Klimatyzacja   |   Rodzaje klimatyzatorów   |   Kontakt

Po co komu klimatyzacja?

Zagrożenia wynikające z przebywania w pomieszczeniu klimatyzowanym.

Klimatyzator naprawiać, czy kupować nowy?

Klimatyzator czy świeże powietrze?biuro rachunkowe Wrocław
biuro rachunkowe świadczące usługi na terenie Wrocławia

parking okęcie
parking przy lornisku okęcie

transport przeprowadzki
mając na uwadze potrzeby rynku oferujemy usługi transportowe oraz usługi przeprowadzki w Warszawie, na stronie pełna oferta

tanie przeprowadzki warszawa
tania i profesjonalna usługa przeprowadzki w Warszawie, szukasz firmy przeprowadzkowej, która wykona profesjonalną usługę, my jesteśmy taka firmą przeprowadzkową

Klimatyzator czy świeże powietrze?

Dzięki zastosowaniu klimatyzacji istnieje możliwość stworzenia warunków, w których to użytkownik pomieszczenia będzie czuł się najlepiej, w oparciu o odpowiednią temperaturę i wilgotność znajdującego się w pomieszczeniu powietrza. Najnowszego rodzaju klimatyzator jest w stanie wytworzyć przede wszystkim czyste, a co za tym idzie zdrowe i świeże powietrze.

Powietrze to będzie miało usunięty nadmiar wilgoci, przez co mamy wpływ na zapobiegnięcie powstawaniu pleśni i grzyba na ścianach budynku. Taki stan rzeczy jest możliwy do osiągnięcia podczas całego cyklu rocznego bez udziału tak niekorzystnych przeciągów i zbędnego hałasu.

Jednym słowem klimatyzacja jest w stanie w zdecydowany sposób poprawić samopoczucie, odpowiednio zwiększyć aktywność fizyczną i naszą ogólną kondycję, dzięki temu osoby z niej korzystające stają bardziej twórcze i produktywne przez całe 365 dni w roku.

Wszystkie badania naukowe przeprowadzane przez firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją urządzeń chłodniczych, oraz te badające warunki i higienę pracy, w jednoznaczny sposób dowodzą, iż istnieje racjonalny i analityczny związek zależności, pomiędzy jakością wykonywanej przez człowieka pracy a temperaturą otoczenia, w której jest ona wykonywana. Nazbyt zimna, gorąca czy też wilgotna atmosfera ma bezpośredni wpływ na efektywność pracy ludzkiej. Jej wydajność w zdecydowany sposób zaczyna spadać gdy temperatura jest wyższa lub niższa niż przedział 18-22°C, zbyt gwałtowne zmiany w postaci przeciągów mają natomiast wpływ na zwiększoną zachorowalność pracowników. Klimatyzacja to nie tylko czystość i komfort swobodnego i zdrowego oddychania, to także klimatyzator mający znaczący wpływ na wiele urządzeń znajdujących się w danym pomieszczeniu. Niezmiernie ważną funkcją tym przypadku jest osuszanie i dzięki temu możliwość utrzymania odpowiedniej wilgotności powietrza mającej wpływ na przedłużoną żywotność każdego urządzenia, optymalna wilgotność powietrza jest zalecana na poziomie 45-60%.

Utrzymanie stałej jednoznacznej atmosfery pomieszczenia zależne jest oczywiście od wielu czynników, w tym między innymi od zapewnienia stałego dopływu świeżego powietrza do pomieszczenia. Dzięki temu pracujący wewnątrz pomieszczenia klimatyzator będzie miał możliwość wymiany "przerobionego" powietrza zawierającego szereg zanieczyszczeń, roztoczy, bakterii i innego rodzaju wyziewów na świeże, czyste pozbawione zanieczyszczeń powietrze. Jest to niezmiernie ważny aspekt, który należy brać pod uwagę podczas montażu jednostki klimatyzacyjnej.

Copyright © 2010 Klimatyzacja.