Klimatyzacja   |   Rodzaje klimatyzatorów   |   Kontakt

Po co komu klimatyzacja?

Zagrożenia wynikające z przebywania w pomieszczeniu klimatyzowanym.

Klimatyzator naprawiać, czy kupować nowy?

Klimatyzator czy świeże powietrze?harrisdent.com stomatolog
gabinet stomatologiczny, zapraszamy pacjentów z Tychów i okolic, nasi stomatolodzy to profesjonalny zespół

biotopservice.pl ścinka drzew
usługi ścinki drzew znajdują się w ofercie naszej warszawskiej firmym poza ścinką mamy tez w ofercie inwentarycję drzew i inne

transport przeprowadzki
mając na uwadze potrzeby rynku oferujemy usługi transportowe oraz usługi przeprowadzki w Warszawie, na stronie pełna oferta

tanie przeprowadzki warszawa
tania i profesjonalna usługa przeprowadzki w Warszawie, szukasz firmy przeprowadzkowej, która wykona profesjonalną usługę, my jesteśmy taka firmą przeprowadzkową

Klimatyzator czy świeże powietrze?

Dzięki zastosowaniu klimatyzacji istnieje możliwość stworzenia warunków, w których to użytkownik pomieszczenia będzie czuł się najlepiej, w oparciu o odpowiednią temperaturę i wilgotność znajdującego się w pomieszczeniu powietrza. Najnowszego rodzaju klimatyzator jest w stanie wytworzyć przede wszystkim czyste, a co za tym idzie zdrowe i świeże powietrze.

Powietrze to będzie miało usunięty nadmiar wilgoci, przez co mamy wpływ na zapobiegnięcie powstawaniu pleśni i grzyba na ścianach budynku. Taki stan rzeczy jest możliwy do osiągnięcia podczas całego cyklu rocznego bez udziału tak niekorzystnych przeciągów i zbędnego hałasu.

Jednym słowem klimatyzacja jest w stanie w zdecydowany sposób poprawić samopoczucie, odpowiednio zwiększyć aktywność fizyczną i naszą ogólną kondycję, dzięki temu osoby z niej korzystające stają bardziej twórcze i produktywne przez całe 365 dni w roku.

Wszystkie badania naukowe przeprowadzane przez firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją urządzeń chłodniczych, oraz te badające warunki i higienę pracy, w jednoznaczny sposób dowodzą, iż istnieje racjonalny i analityczny związek zależności, pomiędzy jakością wykonywanej przez człowieka pracy a temperaturą otoczenia, w której jest ona wykonywana. Nazbyt zimna, gorąca czy też wilgotna atmosfera ma bezpośredni wpływ na efektywność pracy ludzkiej. Jej wydajność w zdecydowany sposób zaczyna spadać gdy temperatura jest wyższa lub niższa niż przedział 18-22°C, zbyt gwałtowne zmiany w postaci przeciągów mają natomiast wpływ na zwiększoną zachorowalność pracowników. Klimatyzacja to nie tylko czystość i komfort swobodnego i zdrowego oddychania, to także klimatyzator mający znaczący wpływ na wiele urządzeń znajdujących się w danym pomieszczeniu. Niezmiernie ważną funkcją tym przypadku jest osuszanie i dzięki temu możliwość utrzymania odpowiedniej wilgotności powietrza mającej wpływ na przedłużoną żywotność każdego urządzenia, optymalna wilgotność powietrza jest zalecana na poziomie 45-60%.

Utrzymanie stałej jednoznacznej atmosfery pomieszczenia zależne jest oczywiście od wielu czynników, w tym między innymi od zapewnienia stałego dopływu świeżego powietrza do pomieszczenia. Dzięki temu pracujący wewnątrz pomieszczenia klimatyzator będzie miał możliwość wymiany "przerobionego" powietrza zawierającego szereg zanieczyszczeń, roztoczy, bakterii i innego rodzaju wyziewów na świeże, czyste pozbawione zanieczyszczeń powietrze. Jest to niezmiernie ważny aspekt, który należy brać pod uwagę podczas montażu jednostki klimatyzacyjnej.

Copyright © 2010 Klimatyzacja.