Klimatyzacja   |   Rodzaje klimatyzatorów   |   Kontakt

Po co komu klimatyzacja?

Zagrożenia wynikające z przebywania w pomieszczeniu klimatyzowanym.

Klimatyzator naprawiać, czy kupować nowy?

Klimatyzator czy świeże powietrze?biuro rachunkowe Wrocław
biuro rachunkowe świadczące usługi na terenie Wrocławia

parking okęcie
parking przy lornisku okęcie

transport-przeprowadzki.waw.pl
nasza firma działa na rynku transportu w Warszawie od wielu lat, mamy praktykę w trudnych przeprowadzkach

przeprowadzki warszawa tanio
tanie przeprowadzki na terenie warszawy to nasza dewiza, zapraszamy do zapozania się z ofertą przeprowadzek w Warszawie

Zagrożenia wynikające z przebywania w pomieszczeniu klimatyzowanym.

Stawianie na energooszczędne budowanie domów i budynków ma swe zalety i wady. Zaletą jest bez wątpienia zmniejszony koszt użytkowania takiego obiektu, jednak energooszczędne rozwiązania wpływają na znaczne zmniejszenie ogólnej cyrkulacji świeżego powietrza. Poprzez ograniczenie wentylacji budynku, zmniejszając jego koszty ogrzania czy tez schłodzenia, doprowadzamy do wyższego poziomu wilgotności z powodu wtórnej recyrkulacji powietrza. Zwracając uwagę na jakość powietrza, znaczna ilość osób zaczyna w swych mieszkaniach wdrażać klimatyzacje z coraz to nowszymi, korzystniej i wydajniej pracującymi urządzeniami typu sprężarki i filtry. Rodzaj wspomnianego filtra zależy od systemu a jego wydajność to miara procentowej skuteczności w zatrzymywaniu cząstek zanieczyszczeń. Sprawnie działająca klimatyzacja jest w stanie w znacznym stopniu zapobiec niekorzystnemu wpływowi zanieczyszczonego powietrza na zdrowie domowników.

Nieumiejętne użytkowanie klimatyzacji wiąże się dosyć często z niekorzystnym jej wpływem na zdrowie człowieka znajdującego się dłuższy okres czasu wewnątrz pomieszczenia. Problem tyczy się zwłaszcza okresu letniego, kiedy to podczas znacznych upałów kompresory wykorzystywane w tego rodzaju urządzeniach zaczynają pracować pełną mocą własną. Podczas tego rodzaju zdarzenia niezmiernie łatwo o przeziębienie, gdyż powstała różnica temperatury panującej na zewnątrz i wewnątrz budynku jest zbyt duża. Fachowcy w tej dziedzinie stwierdzają, że wskazana różnica temperatur powinna się wahać w granicy 7-8°C w okresie pobytu dłuższym niż3h, natomiast, jeśli okres ten ma być krótszy niż 3h to różnica winna wynosić około 5°C. Tylko w nieumiejętny sposób zorganizowany i kompletnie niedopasowany system klimatyzacyjny, posiadający złej jakości kompresory będzie w stanie zaszkodzić ludzkiemu zdrowiu.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej klimatyzacji mamy wpływ na;

  • utrzymanie korzystnej wilgotności powietrza w pomieszczeniu, co jest szczególnie ważnym dla osób mających problem z alergią,
  • dostarczenie świeżego powietrza mającego wpływ na korzystniejszą cyrkulację,
  • przy odpowiednio dobranej mocy sprężarki nie będą wytwarzały się przeciągi i zostanie utrzymana zamierzona temperatura,
  • możliwość wyłapywania kurzu, pyłków i nieprzyjemnych zapachów poprzez zastosowanie skutecznych filtrów.
Zastosowanie filtrów ma jeszcze jeden korzystny aspekt, jest to mianowicie jonizowanie ujemne, korzystnie wpływające na wyeliminowanie szkodliwego wpływu wszelkich urządzeń elektronicznych, a nader wszystko promieniowania monitorów.

Podsumowując całość zagadnienia, szkodliwy wpływ klimatyzacji na zdrowie człowieka jest bardzo znikomy i wiąże się zazwyczaj z nieumiejętnym jej wykorzystywaniem i nie stosowaniem się do zaleceń producenta.

Copyright © 2010 Klimatyzacja.